Stüdyo Akademi; Bale, Dans, Müzik

London College of Music

  London College of Music (LCM), 1887 yılından beri var olan, İngiltere’nin en geniş Müzik ve Performans Sanatları Enstitülerinden biridir.

LCM, sektörün en tecrübeli uzmanlarının, yaratıcılık ve tutku ile sunduğu yenilikçi eğitim imkanları vermektedir. Kuruluşundan bu yana, dış ülkelerde de seviye ve diploma sınavları düzenlemektedir. Birleşik Krallık onayı ve kalite güvencesi altında, diğer sınav sistemleriyle denklik sağlayan ‘’London College of Music Exams’’ İngiltere Üniversitelerinde UCAS sistemiyle eğitim alacak öğrencilerin kredi kazanmalarına olanak sağlamaktadır. Bugün dünyanın 42 ülkesinde LCM seviye ve diploma sınavları yapılmaktadır.

  West London Üniversitesine bağlı LCM’nin yetkili sınav merkezi olan kurumumuz, Müzik Bölümü öğrencilerini, MEB müfredatının yanı sıra, uluslararası müzik sınavlarına da hazırlar. LCM’nin sınayıcı öğretmenlerinin profesyonelliği ve değerlendirme titizliği adayların sınav esnasında potansiyellerini maksimumda kullanabilmelerini sağlamaktadır. Müzik Bölümü öğrencilerimiz, aldıkları bu uluslararası sertifika ile akademik ve profesyonel yaşantılarında edindikleri deneyimin ayrıcalığını yaşıyorlar.